Премахване на рейтинг.....

• 35 Отговора
  • 23341 Прегледи
*

Неактивен 051182

• Нов
  • *
  • 1
  • +0/-0
Re: Премахване на рейтинг.....
« Отговор #30 -: май 27, 2015, 09:55:42 pm »
А как ще си обясните факта че когато ги имаше тези рейтинги някой така наречени "коректни" потребители също лъжеха и мамеха,но никой нищо не правеше по въпроса? (angry3) (angry3) (angry2)

*

Неактивен exce

• Нов
  • *
  • 15
  • +0/-0
« Отговор #31 -: юни 04, 2015, 08:17:57 am »
Сайтът е прокиснала боза! Не се доверявах изцяло на рейтинга, но все пак беше някакъв ориентир. Преценявах за какво са поставените негативи и решавах дали да купя или изпратя нещо. Вярно е, че има опция преглед, но ако купувачът реши да не си вземе пратката защо да плащам двете посоки? При 8 отрицателни за не взети пратки от общо 10 се предпазвах, сега и тона го няма.

*

Неактивен TheExpert

• Нов
  • *
  • 5
  • +0/-0
« Отговор #32 -: юли 02, 2015, 11:28:34 pm »
Привет на всички.Искам да споделя с вас какво ми се случи.Значи найстина не може да се пазарува спокойно от OLX.Разглеждах обявите и попаднах на http://olx.bg/ad/prodavam-ram-pamet-2x2gb-ddr2-800mhz-ID5k5je.html  рам памети 4гб за 25лв и реших веднага да пиша на потребителя:

breakfastst .
Продавам Рам Памет 2x2gb DDR2 800Mhz
  виж  Номер на обявата: 78668652 .
30 юни, 23:24  Твоят отговор .
Здравей,двете платки за 25лв ли се продават?
Прочетено 30 юни.
30 юни, 23:27  breakfastst .
да
Блокирай потребител
30 юни, 23:29  Твоят отговор .
Щом е така искам да ги купя,изпрати ми ги утре по еконд с опция преглед и тест.
Ето даните . ......................................
.Прочетено 30 юни.
30 юни, 23:46  breakfastst .
добре утре ще ги изпратя

Отивам си аз на следващия ден в еконт,и пратката ми е изпратена без преглед да не говорим за тест.Започнаха да званят хората от еконд на посочения телефон,за да може подаделя да разреши преглед и тест,но никой не вдига от среща.Реших да изчакам,междувременно и аз започнах да званя на този номер до като чаках.Всичко това в рамките 35 до 40 мин.Мислех си да взема да си платя,но не се реших.След 40мин ми звъни скрит номер и ме пита за какво са го търсели,както му казах че ще му се обадят за да разреши прегледа и теста.Обадиха му се и той и каза че може да му се прегледа пратката и ако я откажа да платя разходите по пратката в двете страни.Съгласих се и какво да видя в пакета една рам памет sdram64mb която не струва и 2лв.Отказах пратката и платих куриерската и в двете посоки.
Ако потребителите в OLX имаха рейтинг това никога нямаше да се случи.
Съветвам всички който пазаруват от OLX да си преглеждат пратките преди да си платят.

*

Неактивен baitoz

• Нов
  • *
  • 6
  • +0/-0
« Отговор #33 -: юли 03, 2015, 02:43:03 pm »
Привет на всички.Искам да споделя с вас какво ми се случи.Значи найстина не може да се пазарува спокойно от OLX.Разглеждах обявите и попаднах на http://olx.bg/ad/prodavam-ram-pamet-2x2gb-ddr2-800mhz-ID5k5je.html  рам памети 4гб за 25лв и реших веднага да пиша на потребителя:

breakfastst .
Продавам Рам Памет 2x2gb DDR2 800Mhz
  виж  Номер на обявата: 78668652 .
30 юни, 23:24  Твоят отговор .
Здравей,двете платки за 25лв ли се продават?
Прочетено 30 юни.
30 юни, 23:27  breakfastst .
да
Блокирай потребител
30 юни, 23:29  Твоят отговор .
Щом е така искам да ги купя,изпрати ми ги утре по еконд с опция преглед и тест.
Ето даните . ......................................
.Прочетено 30 юни.
30 юни, 23:46  breakfastst .
добре утре ще ги изпратя

Отивам си аз на следващия ден в еконт,и пратката ми е изпратена без преглед да не говорим за тест.Започнаха да званят хората от еконд на посочения телефон,за да може подаделя да разреши преглед и тест,но никой не вдига от среща.Реших да изчакам,междувременно и аз започнах да званя на този номер до като чаках.Всичко това в рамките 35 до 40 мин.Мислех си да взема да си платя,но не се реших.След 40мин ми звъни скрит номер и ме пита за какво са го търсели,както му казах че ще му се обадят за да разреши прегледа и теста.Обадиха му се и той и каза че може да му се прегледа пратката и ако я откажа да платя разходите по пратката в двете страни.Съгласих се и какво да видя в пакета една рам памет sdram64mb която не струва и 2лв.Отказах пратката и платих куриерската и в двете посоки.
Ако потребителите в OLX имаха рейтинг това никога нямаше да се случи.
Съветвам всички който пазаруват от OLX да си преглеждат пратките преди да си платят.
Това с паметите е доста изтъркан вече номер на Даниел, Дамян, Димитър...  все някаво име с Д от Габрово, Севлиево, В. Търново... все централна България. Цяла тема за него има: http://olxforum.info/index.php/topic,62.0.html От там хората жена не си взимат камо ли да купят нещо. (353) (това последното разбира се в кръга на шегата). Парил съм се с HDD и дъно от този регион и вече много внимавам като купувам от там (това разбира се в олЯх.бг вече няма как да стане - всичко се купува през б...р.бг) - големи хитреци се пишат. Пратка с такса в двете посоки - който я е изпратил да си я плаща.
« Последна редакция: юли 03, 2015, 02:54:16 pm от baitoz »

*

Неактивен verchonu

• Нов
  • *
  • 1
  • +0/-0
« Отговор #34 -: декември 30, 2016, 06:38:29 pm »
   Темата с рейтинга на потребителите е много важна. При повечето онлайн базари, само повдигането на въпросната тема е абсолютно абсурдно. 
  Но това е балкански сайт за обяви, при която във всяка обява е включена такса 20-30% "пазарлък". Няма как да очакваме 100% коректност и още повече сигурност. 

Засега съм доволен, направил съм малко оборот и то напълно безплатно. Има основни правила какво може да се купува при компрометирани и несигурни сайтове, човек ако ги спазва няма проблеми.

Ако имаше рейтинг, верно, че  мошенниците щяха да отпадат, но по този начин щяха да просперират пък професионалните търговци. Така е в големите базари. Това, че съм продал три продукта за последните две години няма да ми определи реално рейтинга, дори да имам три плюса. За да имам истински рейтинг е необходимо да имам истинска регистрация със всички необходими данни с възможност да поемам отговорност.  Предполагам, че затова е махнат. 

п.п. Вижте колко българи продават в ebay.  :) 

Живи и здрави , весели празници! 

*

Неактивен mangalo76

• Нов
  • *
  • 35
  • +0/-0
« Отговор #35 -: януари 27, 2017, 08:48:13 pm »
Само на мен ли така ми се струва или и сайта ни (който беше един от малкото смислени) се превръща в пълна боза :( Нямам против обновяването, напротив нужно е! Но не и като се премахват толкова познати и полезни неща... За отгомно съжаление и аз, както много други нямам намерение вече да си губя времето тук - жалко, беше полезен сайт!
на майка ти в путката мизерник северен.какво е това писане,като морзова азбуга ги гъчкаш.на майка ти в путката.