Внимавайте ECONT и Български пощи са свързани с НАП

• 3 Отговора
  • 2629 Прегледи
*

studio78

• Нов
  • *
  • 30
  • +0/-0
ECONT е свързана с НАП и са в ущърб на OLX.bg. С пратките, които изпращате, може да влезете в полезрението на НАП и да ви накарат да платите данък, независимо че сте физическо лице. Отвсякъде се правят опити да бъде изстискан обикновенния български гражданин. Зачестиха случайте на притиснати граждани и фирми. Ако имате близък в ECONT, попитайте го, ще ви каже същото. Внимавайте. Не пращайте твърде често и за големи суми. Ще изгърмите.
« Последна редакция: март 19, 2018, 10:53:45 am от studio78 »
Намери си работа,която харесваш - така никога няма да ти се наложи да работиш

*

ivet

• Нов
  • *
  • 11
  • +0/-0
Изключително притеснителна ситуация.Имате ли информация,колко е прага на получени суми от наложени платежи и броя пратки за 2017 година,над който влизате в списъка на нарочените от НАП?

*

NEROMARE

• Нов
  • *
  • 8
  • +0/-0
Предполагам проблемът идва от наложените платежи, нали така?!

При продажба на по-скъпи вещи, които са си ваши … за да не стане като случая с онзи колега от фото-форума, ако среща на живо не е възможна — просто ползвайте PayPal, Escrow, eBay, или прехвърляйте на няколко части сумите с Крипто.

Много пъти съм имал такава политика — искал съм капарота за по-скъпи вещи. Не заради НАП, ами поради друга причина, но то принципът и приложението са си същите.

Имах фитнес уред, който тежи 80 кг (без тежестите), и трябваше да го пратя до София. Ако не ми го приемат, и се наложи да платя разноските по отиване и връщане, щях да платя 20% от цената на уреда. Просто няма смисъл да го пращам без да съм сигурен. Поисках 30-40% капаро. Пратиха ми. Аз тогава изпратих уреда. Доставиха го, всичко точно.

Имах и друг случай с техника. С много голям наложен платеж от типа 1К+. Просто няма как да пратя нещо, за което отиване плюс връщане (куриер) — ще ми е някаква зверска сума! Когато е доста голям наложения, доставката скача неколкократно! 

Или ще ви дам друга идея — просто ползвайте eBay ако не познавате отсрещната страна и имате съмнения, че ще ви излъже! Пускате артикула в eBay, пускате го на фиксната цена, давате линк, поръчват, плащат, пращате го с Еконт — чисти сметки, добри приятели! Да, ще изгубите там няколко процента от сумата, но вие сами преценете. Ако имате много ваши лични вещи за продажба и ви е страх, че някоя институция ще злоупотреби с вас, можете да ползвате съвета ми.

¡Buenaventura!

Point d’argent, point de Suisse.

*

ogibogi

• Нов
  • *
  • 3
  • +0/-0
Днес бе последния ден в който пращам пратка с Еконт .Куриера се държи с теб като с престъпник за едни 20 лева НП .Сами ще си изгонят клиентите. Има куриери при които пратките са по евтини .Потърсете и ще ги намерите .Какво всички сте захапали този Еконт. Имат офиси навсякъде но само това им е предимството .Сега с тия истории с НАП хората ще избягат от тях.