Лимити за обяви

• 6 Отговора
  • 14482 Прегледи
*

Неактивен filko11

• Нов
  • *
  • 2
  • +0/-0
Лимити за обяви
« -: май 13, 2015, 05:20:54 pm »
Днес, както повечето от потребителите на olx получих e-mail, в който ме уведомяват, че ще бъде поставен лимит на възможно публикуваните обяви и аз ще трябва да си платя ако искам да добавя повече, и то доста солено. Това ми се струва една съвсем "печалбарска" акция от страна на olx, с която се цели да се ощетят само потребителите. Първоначалната идея на prodavalnik беше да е платформа от потребители за потребители, а не от търговци. Добавянето на такса за публикуване на обяви ще натовари ненужно потребителите, които, както се казва в рекламата на olx, искат да се отърват от старите си непотребни вещи и много от тях ще се откажат. Много бих искал да чуя мнения на другите потребители. Благодаря за вниманието.

*

Неактивен cvete2006

• Нов
  • *
  • 2
  • +0/-0
Re: Лимити за обяви
« Отговор #1 -: юни 03, 2015, 09:18:33 am »
Съгласна съм напълно, сайтът наистина стана много печалбарски и тотално се изкриви първоначалната идея. Популярността на сайта се дължи най-вече на възможността да се публикува безплатно. Също смятам, че много потребители ще се откажат и ще търсят алтернатива. Колко от потребителите са в състояние да плащат тези суми и има ли смисъл да го правят? На мен лично аргументите, с които въвеждат лимитите ми звучат абсолютно нелепо. Всъщност OLX така ще "нахрани" конкурентите си.  Учудвам се на липсата на реакция от останалите потребители на форума! Вероятно като им изчезнат обявите ще реагират...

*

Неактивен vvelin

• Нов
  • *
  • 2
  • +0/-0
« Отговор #2 -: юни 03, 2015, 10:43:50 pm »
Премествам всичките си обяви в Базар.бг във връзка с новата политика на OLX

Призовавам всички потребители да направят същото

*

Неактивен dazery

• Нов
  • *
  • 2
  • +0/-0
« Отговор #3 -: юни 12, 2015, 09:35:20 pm »
OLX това беше един мноооооого голям минус с тези лимити !!!! Човека по-горе го е казал точно - ПЕЧАЛБАРИ !!!!!!! От лакомия ще фалирате... Не ви стигаха промотирания, за които се плащаше ами сега и за лимити да се плаща.. Защо направо не го направите, за да се качват обяви да се пращат смс-и от по 1.20лв нагоре, така ще печелите най-много.. ама само на теория, защото тогава няма да ви останат потребители!

*

Неактивен no1ne

• Нов
  • *
  • 4
  • +0/-0
« Отговор #4 -: юни 14, 2015, 01:42:44 pm »
Olx много излезна от първоначалната цел на сайта "Продавалник"
Както много хора помнят това беше сайт, за безплатни обяви, както се изказаха по-горе от потребителя за потребителя.
Тези лимити са един от многото минуси на новата  платворма на Olx. Махнаха рейтингите, които сме градили с години и в момента измамниците имат равен шанс с коректните потребители.Нека дам за пример един от най-големите сайтове за Online търговия E-BAY,в който без добрия си рейтинг си НИЩО ! Освен да печелят пари от тези лимити, вече НЕ спират репликите, които заливат сайт-а и началните страници. Това прави OLX един вид "печелбарски" сайт, с НИЩО по - добър от bazar.bg , както беше досега.
Засега сме принудени да оставим обявите си в този сайт, при положение, че няма друга алтернатива, но при първа възможност аз лично ще сваля всяка една моя обява. Приканвам, ако знаете алтернатива на стария "продавалник" да разпространите този сайт и всички да почнем да работим на новата платформа

*

Неактивен filko11

• Нов
  • *
  • 2
  • +0/-0
« Отговор #5 -: юли 15, 2015, 09:37:53 pm »
Освен липсата на рейтинги, което беше голяма загуба. Другото нещо, което ми липсва са приятелствата във prodavalnik респективно последователи. Преди имах много последователи и следвах много хора. Беше ми лесно да поддържам връзка с тях. Имаше един потребител, които много ми харесваше какво предлага и как работи с хората. Сега след като премахнаха потребителските имена не мога да го открия вече. Много неприятно.

*

Неактивен djigit

• Нов
  • *
  • 3
  • +0/-0
« Отговор #6 -: септември 09, 2016, 06:01:08 pm »
Създадох си акаунт ... само да кажа че , всичките ми обяви (12 бр.) отиват във BAZAR.BG ! И с кеф премахвам приложението от телефона си! Успех на olx , със отичащите потребители , да отичащи към BAZAR.BG .