OLX вече не е сайт за безплатни обяви

• 60 Отговора
  • 36026 Прегледи
*

milenbg

• Нов
  • *
  • 10
  • +0/-0
Преживях всички промени по сайта и намалените посещения но днес днес ми сервирхара нова Бира - ЛИМИТ НА ОБЯВИТЕ. Общо взето от по 1 до 3 обяви в категория. Плащах им за промотиране а сега да плащам, да мога да кача обяви. Принципно няма нищо лошо в това но промените станаха много бързо и сайта не успя да се докаже след обновяването. За сега няма да им давам повече пари, да видим как ще се развият нещата. Дано  да се оправят по бързо или да се развалят ако трябва, но да се знае къде са голямата част от потребители. Беше номер 1 а удари големи спирачки.
Лимита е бил сложен с цел старите обяви да се премахнат. Е нали затова ги обновяваме.
Докато чакам да видя как ще се развият нещата.... ХИП-ХОПЪТ МИ Е МНОГО ПО ДОБЪР ОТ ХИП-ХОПА ТИ !

*

mariq

• Нов
  • *
  • 11
  • +0/-0
Re: OLX вече не е сайт за безплатни обяви
« Отговор #1 -: май 26, 2015, 10:07:16 pm »
А така нека всички да се махнем от скапания olx  и да отидем в  б....... или в м..............

(редактирано от администратор: нарушена точка 10)
« Последна редакция: май 27, 2015, 12:54:17 am от Admin »

*

Oh-ohhh

• Нов
  • *
  • 6
  • +0/-0
« Отговор #2 -: май 28, 2015, 01:18:56 am »
Безплатен обяд, че и вечен няма.ОК, това е разбираемо.Защо обаче едни потребители са дискриминирани за разлика от други?И защо вечно нещата трябва да са по най-сложния и неразбираем начин.Засега лимитите са само в една категория.Защо например не започнаха с модата, бебешарската, имотите, автомобилите...?Там по-малко ли се незаинтересованите, недобросъвестните, достатъчно печелещите?Като се въвеждат лимити, нека е за всички.Защо е необходимо да се усложнява ситуацията с отделен лимит за всяка подкатегория?Неясно и объркано е, дори и човек да има желание да си плати.Да сложат еднакъв лимит за всяка категория. Който иска повече ще ползва платените опции. Защо правят потребителя хампи от смятане, за коя подкатегория точно колко може да качи и да не знае човек за категория общо ли да доплаща или за всяка подкатегория отделно...

*

proservice

• Нов
  • *
  • 2
  • +0/-0
« Отговор #3 -: май 29, 2015, 12:12:29 am »
ЧАО......

*

milenbg

• Нов
  • *
  • 10
  • +0/-0
« Отговор #4 -: май 30, 2015, 11:19:14 pm »
Платих за 4 допълнителни обяви ( да пробвам за какво иде реч), но лимита ми не мръдна, остана си същия вече цяла седмица. Нямам как и да си обновиш обявите. Общо взето, от общото всичко е взето.

*

exce

• Нов
  • *
  • 15
  • +0/-0
« Отговор #5 -: юни 04, 2015, 07:57:11 am »
OLX вече е единственият платен сайт и не проумявам защо се самоубиват.

*

2009

• Нов
  • *
  • 6
  • +0/-0
« Отговор #6 -: юни 06, 2015, 12:46:51 am »
Нека се самоубиват. Ще пикая на гроба им.
Да се местим всички в други сайтове за наистина Безплатни обяви.

*

milenbg

• Нов
  • *
  • 10
  • +0/-0
« Отговор #7 -: юни 06, 2015, 08:26:46 pm »
Те обявите могат пак да са платени, ама да не бяха сменили всичко, ако си беше останал стария продавалник и да сложат лимит на обявите няма проблем (избиват се бързо). Но сега направиха съвсем нов сайт и сложиха лимитите, няма как да варви. Те  изобщо не се допитаха до потребителите. Имат кинти, купиха САЙТ НОМЕР 1, плащат за реклами, награди, екип. Можеби така са направили и с  сайтовете в другите страни и се е получило, такаче има голяма вероятност ОЛХ да си остане номер 1.

*

dazery

• Нов
  • *
  • 2
  • +0/-0
« Отговор #8 -: юни 12, 2015, 09:32:34 pm »
Ей OLX порасна ви и на вас работата (пи*ката дето се казва).......... С този лимит на обяви направо си изгонихте минимум 30% от потребителите... Както всеки друг малко като види паричките и си вика искам още и още и започва да работи против потребителите си... Наистина с тоя лимит изгонихте доста хора и МЕН !

*

malikkk

• Нов
  • *
  • 6
  • +0/-0
« Отговор #9 -: юни 14, 2015, 07:26:52 pm »
Преживях всички промени по сайта и намалените посещения но днес днес ми сервирхара нова Бира - ЛИМИТ НА ОБЯВИТЕ. Общо взето от по 1 до 3 обяви в категория. Плащах им за промотиране а сега да плащам, да мога да кача обяви. Принципно няма нищо лошо в това но промените станаха много бързо и сайта не успя да се докаже след обновяването. За сега няма да им давам повече пари, да видим как ще се развият нещата. Дано  да се оправят по бързо или да се развалят ако трябва, но да се знае къде са голямата част от потребители. Беше номер 1 а удари големи спирачки.
Лимита е бил сложен с цел старите обяви да се премахнат. Е нали затова ги обновяваме.
Докато чакам да видя как ще се развият нещата.... ХИП-ХОПЪТ МИ Е МНОГО ПО ДОБЪР ОТ ХИП-ХОПА ТИ !

Това ще е краят !

*

milenbg

• Нов
  • *
  • 10
  • +0/-0
« Отговор #10 -: юни 21, 2015, 12:03:04 pm »
И начало на нещо ново :D

*

ioanaivanova

• Нов
  • *
  • 19
  • +0/-0
« Отговор #11 -: юли 08, 2015, 05:33:35 pm »
Здравейте,намесвам се в темата и искам да попитам администраторите-Защо създателите на сайта решиха да прибегнат до такива големи промени?И то ненужни, ако питате мен.Бих искала и аз да се присъединя към мнението че сайта вече е неразбираем,БЕЗПОЛЕЗЕН!Оправете го преди всички потребители да ви хлопнат кепенцата?

*

ioanaivanova

• Нов
  • *
  • 19
  • +0/-0
« Отговор #12 -: юли 08, 2015, 06:01:32 pm »
Нека да гласуваме и да покажем на админите и създателите мнението си!
http://olxforum.info/index.php/topic,486.0.html

*

Scanspeak

• Нов
  • *
  • 9
  • +0/-0
« Отговор #13 -: юли 09, 2015, 08:34:57 pm »
Защо ще им помагате? Целта на ОЛХ, когато купи продавалник, беше да го превърне в машина за пари, а на първите беше да го превърнат в атрактивна продажна уебстраница. Първите знаеха какво правят, вторите - не съм сигурен. Новия интерфейс беше пирон 1 в ковчега, да не говорим за кашата с личните съобщения, която забъркаха. Сега се сондират начини за генериране на приходи и то в една доста конкурентна среда, смея да кажа. Във финансовите планове за новият им период вероятно са заложени определени маржове, под една или друга форма, те ще бъдат въведени и ще си ги плащат ползващите или ще подържат един празен балон с фалшиви обяви, и потребители за да се закача по някой и да не изпуснат България от експанзионистичната си стратегия. Искаш повече обяви - плащаш. Логиката липсва - като натоварване няма разлика от това един потребител да пусне 10 обяви в 10 категории или 10 обяви в една категория, т.е. едва ли целят рязане на разходите за сървъри/модерация, а правят по-скоро доста странни опити да увеличат приходите си и да постигнат заложените показатели.

Лично мен не ме интересуват особено лимитите, таксите, премиум предложенията и прочие като причината е, че последните няколко месеца наблюдавам сериозен спад в реализираните сделки. Последните два месеца имам доста повече през друг конкурентен сайт като броя видяли обявата там е доста по-нисък от този в ОЛХ, което ме навежда на една мисъл - почти сигурен съм, че ползват ботове за да генерират кликове над обявата/телефон/скайп.

ОЛХ е голям оператор на подобни сайтове, но до момента се държат меко казано неадекватно в България, не знам по каква причина. Подобни преструктурирания са много рискови и често изискват периоди от 3-5 години за пълно завършване, бързите действия не водят до положителни резултати, както виждаме и в този случай. Още повече, че в момента интернет пространството е врящо котле, което се върти около модел на нулеви обременявания на потребителите, и една малка грешка може лесно да те извади от строя за постоянно. Лично мнение, но според мен трябва да си преосмислят цялостната стратегия за България.
« Последна редакция: юли 09, 2015, 08:45:37 pm от Scanspeak »

*

flepsco

• Нов
  • *
  • 2
  • +0/-0
« Отговор #14 -: юли 10, 2015, 12:26:16 pm »
Не е пропблем,това че трябва да се плаща.Проблема е,че срещу парите си не получаваш сигурност.След премахването на рейтингите,коментарите и последователите,продажбите паднаха много.да не говорим,че няма никаква сигурност.Коментарите и рейтингите ги има навсякъде,все пак по тях се ориентираш дали да купуваш или да пращаш стока.