Айде честито ! Лимит на обявите в раздел Мода .

• 50 Отговора
  • 26853 Прегледи
*

Неактивен potrebitel

• Нов
  • *
  • 16
  • +0/-0
Re: Айде честито ! Лимит на обявите в раздел Мода .
« Отговор #15 -: юни 16, 2015, 11:42:13 pm »
Уви, поредното тотално разочерование!В 12 часа си обнових обяви, след час влизам и изписан надпис че е надвишен лимита!Сега ми става ясно,защо през последните 2 седмици нямаше лимит за качване на обяви...За да ни проверят от колко обяви имаме нужда!не знам дали забелязахте, аз качих около 20 над 100, както беше преди лимита.всичко се следи,алчността им е главозамайваща!Още когато Продавалник стана ОЛХ във форума излезе съмнение че един ден всички обяви ще станат платени...От ден на ден все повече се приближаваме до ИСТИНАТА!Сипват ни на час по лъжичка,за да свикваме с промените постепенно...Сега днес-и лимит в МОДА, след месец лимит в...после пак и пак...Докато после изчезне и лимита за 5 обяви в подкатегория!Лошото е, че не мога да намеря сайт, в който да си заслужава да се преместя.Подобния не е същ, там няма движение!Никакво почти!А новия... при магазините..тотално спи зимен сън!Без реклама, мащабна..няма как да стане!
Миналия път като ме разочероваха толкова яко се жалвахме тук..и какво постигнахме!Нищо!клиентите пак си го търсят ОЛХ, свикнаха с новия облик а на мен той ми прилича на никролог!Сив и невзрачен,говорещ за нещо тъжно...няма ги цветовете, веселия тон!
Ама как ще дам 120 лв.за 100 обяви да публикувам!?
А който плати го радват с лична страница, представяне на бизнеса и лого.Защото знаят, че си искаме стария облик, с личната страница!
Няма да стане!Българина не плаща така лесно!Аз също!
искат да ни направят по чужд образ и подобие,но тук е различно а бизнеса не е толкова напред з ада плаща всеки месец по 120лв.
Луди ли са, какво?!

*

Неактивен evkata

• Нов
  • *
  • 3
  • +0/-0
« Отговор #16 -: юни 17, 2015, 07:49:21 am »
Вероятно съм от първите, които си платиха 20 обяви. Изтрих си 96-те, с които разполагах и сред които бяха тези 20 и стартирах. Считам, че така е редно. В така често цитирания Ибей всяка обява се заплаща. ОЛХ е платформа от същия тип или поне се стреми да стане такава, което, ако отхвърлим предубежденията, е много положително. И това го казвам аз, evkata, потребителя с най-висок рейтинг, когато имаше такъв, близо 6000 положителни отзива. В момента старите ми клиенти не могат да ме намерят по мейл, но ми пишат в Б...р. бг, където съм със стария ник и си правим сделките през ОЛХ.
Би трябвало да съм доста сърдита. И бях. Но смятам, че е крайно време да се научим да заплащаме услугите, които ползваме. А не гордо да се пъчим и да заявяваме, че българинът, видите ли, не бил свикнал да плаща лесно. ОК, ще свикне. Голямата глупост, която бе сътворена в ОЛХ беше лишаването на търговците от "самоличност" и разрушаването на системата от контакти, която беше сформирана и работеше действително като система. Е, щом "българинът" прие това, ще приеме и да си плаща за ползваните услуги. Защото предоставянето  на терен за бизнес, ако можем да го наречем така, си е услуга, нали ;-). При това услуга, която носи дивиденти на ползвателя.

*

Неактивен ZLA_NINJA3

• Потребител
  • **
  • 68
  • +0/-0
  • http://www.peticiq.com/114616
« Отговор #17 -: юни 17, 2015, 08:05:56 am »
Вероятно съм от първите, които си платиха 20 обяви. Изтрих си 96-те, с които разполагах и сред които бяха тези 20 и стартирах. Считам, че така е редно. В така често цитирания Ибей всяка обява се заплаща. ОЛХ е платформа от същия тип или поне се стреми да стане такава, което, ако отхвърлим предубежденията, е много положително. И това го казвам аз, evkata, потребителя с най-висок рейтинг, когато имаше такъв, близо 6000 положителни отзива. В момента старите ми клиенти не могат да ме намерят по мейл, но ми пишат в Б...р. бг, където съм със стария ник и си правим сделките през ОЛХ.
Би трябвало да съм доста сърдита. И бях. Но смятам, че е крайно време да се научим да заплащаме услугите, които ползваме. А не гордо да се пъчим и да заявяваме, че българинът, видите ли, не бил свикнал да плаща лесно. ОК, ще свикне. Голямата глупост, която бе сътворена в ОЛХ беше лишаването на търговците от "самоличност" и разрушаването на системата от контакти, която беше сформирана и работеше действително като система. Е, щом "българинът" прие това, ще приеме и да си плаща за ползваните услуги. Защото предоставянето  на терен за бизнес, ако можем да го наречем така, си е услуга, нали ;-). При това услуга, която носи дивиденти на ползвателя.

Нямам нищо против платените обяви  , но май забравихме колко често в закритият  форум Зла Вещица пишеше  , че сайта ВИНАГИ ще остане безплатен . Това ме издразни .
Не е трябвало да си изтриваш обявите , докато срокът им от един месец не изтече .

potrebitel , лимит от 100 обяви няма с новите промени от м.април . Лимитът бе 500 обяви .
http://www.peticiq.com/114616
Доживотен затвор за акушерката Емилия Ковачева пребила Никол

*

Неактивен evkata

• Нов
  • *
  • 3
  • +0/-0
« Отговор #18 -: юни 17, 2015, 08:38:03 am »
Вещи си беше модератор, едва ли е имала правомощията да взема или коментира мениджърски решения и не смятам, че носи отговорност за каквото и да било. А и вероятно е вярвала в това, което е казвала ;-).
А изтрих количеството обяви, понеже ги сменям непрекъснато и за мен е важно да са в движение. Качвам нови артикули всеки ден, не виждам защо да държа "закотвени" стари обяви и да крия новата стока. Виж, Нинджа, плащаш 20 паркоместа за месец. Колко и какви коли ще паркираш на тях си е твоя работа. Днес си паркираш Опелчето, утре Фолксвагена, вдругиден Ес-класата..., мястото си е твое и си го ползваш по предназначение както ти прецениш. Ако 20 за един месец са ми малко, може и да пробвам с повече, ако са ми достатъчно- автопаркът ми ще се ограничи с тях. Във всеки случай започва да става интересно и любопитно.

*

Неактивен elhitza

• Нов
  • *
  • 25
  • +0/-0
« Отговор #19 -: юни 17, 2015, 08:49:25 am »
Адмирации за начина на мислене на evkata!

*

Неактивен ZLA_NINJA3

• Потребител
  • **
  • 68
  • +0/-0
« Отговор #20 -: юни 17, 2015, 09:03:02 am »
Вещи си беше модератор, едва ли е имала правомощията да взема или коментира мениджърски решения и не смятам, че носи отговорност за каквото и да било. А и вероятно е вярвала в това, което е казвала ;-).

Мария е админ и модератор . Изобщо не вярвам , че новите промени не са разисквани с екипа .

Монетата има две страни . За хора , които продават лични вещи ВУ  и търговци . Едва ли за едните е изгодно да заплащат обяви валидни 30 дни . Къде отиде смисъла от мотото на ОЛХ - Продай ненужното ?
« Последна редакция: юни 17, 2015, 09:16:05 am от ZLA_NINJA3 »

*

Неактивен evkata

• Нов
  • *
  • 3
  • +0/-0
« Отговор #21 -: юни 17, 2015, 09:41:32 am »
Е, ако за 30 дни не се продаде, значи наистина не е нужно ;-) не само на продавача. Шегувам се, разбира се. Пост нагоре обясних "дзен и изкуството да се поддържа мотоциклет", който иска да разбере, ще разбере.
Когато си поставен в проблемна ситуация, каквато очевидно се явява настоящата, търсиш решение. Ако решението не работи, търсиш друго. Ако и другото не проработи, търсиш трето. В случая, понеже обстоятелствата не могат да бъдат променени, се налага да се адаптираш към тях. Не говоря лично за теб, за всички ни говоря, ясно е, че никой не е възрадван от пакета реформи. Факт е обаче, че ОЛХ е 'разработен' и ако върнат никовете, последователите и рейтингите, т.е. възстановят системата от контакти, потребителите ще са склонни да плащат разумен наем за личната си нет- територийка. А 20-30 лв. месечно е в рамките на приемливото. Виж за 100...поизхвърлили са се. Макар че не е невъзможно, ама това веднага ще рикошира към клиентите, нали си наясно ;-).
« Последна редакция: юни 17, 2015, 09:43:24 am от evkata »

*

Неактивен potrebitel123456

• Нов
  • *
  • 2
  • +0/-0
« Отговор #22 -: юни 17, 2015, 09:57:19 am »
След като има безплатна алтернатива (Б...р.бг) не виждам смисъл да се плаща (и то не малка сума) за използването на ОЛХ. Вярно е, че засега клиентите търсят повече в ОЛХ, но според мен това ще се промени, когато разберат, че в другия сайт разнообразието е по-голямо. А това зависи от нас. Освен гореспоменатия алтернативен сайт, знам, че съществуват и други, но аз лично все още нямам регистрации в тях. Но доколкото знам, те също са безплатни.

*

Неактивен ZLA_NINJA3

• Потребител
  • **
  • 68
  • +0/-0
« Отговор #23 -: юни 17, 2015, 10:03:16 am »
След като има безплатна алтернатива (Б...р.бг) не виждам смисъл да се плаща (и то не малка сума) за използването на ОЛХ. Вярно е, че засега клиентите търсят повече в ОЛХ, но според мен това ще се промени, когато разберат, че в другия сайт разнообразието е по-голямо. А това зависи от нас. Освен гореспоменатия алтернативен сайт, знам, че съществуват и други, но аз лично все още нямам регистрации в тях. Но доколкото знам, те също са безплатни.

М@г@з.нер@ също е безплатен .

*

Неактивен potrebitel123456

• Нов
  • *
  • 2
  • +0/-0
« Отговор #24 -: юни 17, 2015, 10:11:54 am »

М@г@з.нер@ също е безплатен .
Ами ще се пробвам и там. Просто няма никакъв смисъл да се плащат тези такси. Нека всички заедно да увеличим разнообразието в алтернативните сайтове, така клиентите ще се научат да използват тях. Колкото по-активни сме, толкова по-бързо ще стане това. А между другото се чудя дали изобщо да си оставям дори и десетте безплатни обяви в ОЛХ.

*

Неактивен baitoz

• Нов
  • *
  • 6
  • +0/-0
« Отговор #25 -: юни 17, 2015, 12:27:24 pm »

Хайде сега отиди в счетоводството на ОЛяХ.бг и си вземи премийката за публикацията. Макар, че продавах активно до преди 1 месец в "сайта труп" всички сделки съм си ги минавал през Б---р-а. За незнаещите - там има парични бонуси за разлика от поляците или южнофриканските им шефове, които не само, че не дават нищо, а искат такси за услуга, която е боклук, в която няма никаква сигурност. Примерът ти с  е--й където всичко е платено не е на място. Ами платено е, ама си имат някаква система за защита поне - п..пал, рейтинги.... Този какво има? Сайт, в който не можеш да намериш нищо и никой, а на това отгоре и пари искат. Някой ми агитират за маг-----а.бг - я вижте първо в гооглемап-са на адресната регистрация на фирмата собственик какво има (Пазарджик, ул. Росица 49) :) :)
« Последна редакция: юни 17, 2015, 01:16:17 pm от baitoz »

*

Неактивен elhitza

• Нов
  • *
  • 25
  • +0/-0
« Отговор #26 -: юни 17, 2015, 02:04:57 pm »
Ами по твоята логика и ти рекламираш Б.....а. Като не те интресува OLX какво търсиш във форума- само оплювки от сутрин до вечер. Никой не ви е вързал насила, продавайте където искате и не влизайте тук, защото няма нищо градивно в коментарите ви. Времето ще покаже кой сайт ще оцелее. Аз имам няколко абсолютно успешни покупки след демонизираните промени и то от хора, които не познавам отпреди. Всичко си беше точно - има неща, по които определено можеш да се ориентираш кой ти е насреща и колко струва.

*

Неактивен baitoz

• Нов
  • *
  • 6
  • +0/-0
« Отговор #27 -: юни 17, 2015, 02:56:58 pm »
Ще поговорим по-нататък като се срине раздела с парцалките както стана с Електрониката - от 300 000 на 197 550 за 3 седмици. И 2 стотинки не бих дал при такъв отлив. По-добре да ги засадя в градината - по-вероятно е да поникнат от колкото да спечеля от тях в о...бг.

*

Неактивен irrushka

• Нов
  • *
  • 5
  • +0/-0
« Отговор #28 -: юни 17, 2015, 03:25:38 pm »
Отдавна ме е яд на п________а или o__x в последствие. Първо, защото ми изтриваше обявите без никаква причина и може би ми направи услугата като точно преди Коледа, преди година и половина ми изтриха всички обяви- като повечето бяха свързани с Коледния празник, за това и отдавна се преместих в b___r. Бизнеса ми не загина и МНОГО МНОГО МНОГО се радвах, че вече не бях зависима от простотиите на О––кса....

Добрите новини са, че O––кса не са монопол, а вече се държат като такива, но ние Българите, сякаш обичаме да ни ебават и да ни е трудно. Днес, аз отказвам да плащам 120лв/месец за 100 обяви, при положение, че има безплатни алтернативи и са неограничени, но всеки си преценява....
Сега, естествено, ми изтриха първо всички бански, които ги и бях промотирала! Така, че вече изгубих 20лв хей така, защото от всичките ми 100 обяви, решили естествено, да трият първо банските ми и то рекламите!!! как да не те ядосат просто!!! На мен ми писна! Който иска да ме намери, знае как да ме намери и това е!!!
Така убиват и малкият и среден бизнес....сега ще останат само големите фирми, които ще могат да издържат на тарифите редом с бай Драгой, Чапай и Петка, които ще си продават къде един умрял телефон, къде един скапан пуловер. Така че, аз лично нямам търпение да видя новият облик на Олекса!!! Хората са го казали: "Никой не може да ти причини това, което ти сам можеш да си причиниш!"
« Последна редакция: юни 17, 2015, 06:32:45 pm от irrushka »

*

Неактивен Champ

• Нов
  • *
  • 49
  • +0/-0
« Отговор #29 -: юни 17, 2015, 04:17:23 pm »
В eBay обявите са безплатни - Първо имаш 10 на месец - след 10 положителни коментара имаш 20...след 25 положителни коментара стават 50...и така нагоре нагоре - няма място за сравнение с ОЛХ ,при които тенденцията е наопаки - аз ще си направя 10 профила и пак ще продавам безплатно в ОЛХ.Не виждам за какво да се махаме - просто да им прецакаме мераците за лакомия трябва с технически умения.
« Последна редакция: юни 17, 2015, 04:20:28 pm от Champ »